tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 SuperMotocross: Lawrence i Deegan z tytu³ami mistrzowskimi. Dramat Sextona w Las Vegas [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.09.23, 12:08 Drukuj

Jeszcze przed finałem Mistrzostw w  SuperMotocrossie było wiadomo, że losy tytułu w klasie 450 rozstrzygną się właśnie na Las Vegas Motor Speedway. Jett Lawrence, Chase Sexton i Hunter Lawrence byli w sytuacji, w której zwycięzca weźmie wszystko: i mistrzostwo i 1 milion dolarów, które się z tym wiążą. W klasie 250 natomiast Haiden Deegan był raczej niezagrożony, wystarczyło, aby finałową rundę ukończył co najmniej na trzeciej pozycji.

Dla Sextona wieczór zakończył się zanim tak naprawdę zdążył się na dobre zacząć. Kiedy bramka opadła w pierwszym wyścigu, Sexton zaliczył słaby start i znalazł się w połowie stawki. Gdy wyjeżdżał z pierwszej sekcji rytmicznej, zjechał do środka, wchodząc w zakręt, dokładnie w tym miejscu, w którym wylądował Justin Barcia. Głowa i prawa strona Sextona zostały uderzone przez motocykl Barcii. Co ciekawe jakimś sposobem nawet nie upadł, ale odczuwał silny ból i wycofał się z wyścigu, a do drugiego nie stanął z powodu, jak się okazało, kontuzji ręki.

2023 05 Barton GT srodtekst

Pierwszy jechał w tym czasie Eli Tomac, ale Jett Lawrence trzymał się blisko. Pod koniec wyścigu wykorzystał błąd rywala, objął prowadzenie i wygrał. Eli zajął drugie miejsce, a trzeci był Hunter Lawrence.

W drugim wyścigu Tomac wystartował na trzecim miejscu za braćmi Lawrence i nie był w stanie zagrozić żadnemu z nich. Tomac więc finiszował trzeci za Jettem i Hunterem. W klasyfikacji rundy kolejność była taka jak w drugim wyścigu.

Tytuł mistrza SMX wygrał Jett Lawrence i zrobił to po raz drugi z rzędu, choć w tym roku rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana. Co prawda w punktach bracia Lawrence zremisowali, ale to Jett miał na swoim koncie więcej zwycięstw i to on znalazł się na szczycie tabeli.

10. Jason Anderson 75

Jak można się było spodziewać, w klasie 250 zwyciężył Haiden Deegan. Co prawda trzecią rundę w Las Vegas wygrał Pierce Brown, ale to nie miało większego wpływu na kształt klasyfikacji generalnej.

Brown w pierwszym wyścigu trzymał się Deegana, zajmując drugie miejsce, a w drugim wyścigu wyprzedził go i wygrał. Zawodnicy wymienili się miejscami i stanęli na dwóch pierwszych stopniach podium. Dołączył do nich Jordon Smith z wynikami 5-3.

W klasyfikacji mistrzostw zwycięzcą został Deegan przed Tomem Vialle i Piercem Brownem.